MENU

Cygańska Noc powraca na Starówkę

W sobotę 4 czerwca odbędzie się impreza towarzysząca XIV Jarrmarkowi Tumskiemu – XVII Międzynarodowy Festiwal Romów – Romani Rat „Cygańska Noc”. Jak za dawnych lat spotkamy się na Starówce. Koncerty rozpoczną się już o godzinie 17, wystąpi m.in. zespół Imperio z Czech. Wstęp bezpłatny.

W tym roku na scenie przed ratuszem będzie można obejrzeć występy zespołów tj. Carmen i Przyjaciele, Artystyczny Zespół Cygański Romanca Krystiano & Romen oraz zespół Elena i Cygańskie Czary. Będziemy gościć również zagranicznych gości z Czech, zespół Imperio.

4 czerwca 2022 roku (sobota)
Rynek Starego Miasta w Płocku
17:00 – 22:00

Program:

17:00 – rozpoczęcie imprezy
17:10 – Carmen i Przyjaciele
18:10 – Artystyczny Zespół Cygański Romanca
19:10 – Krystiano & Romen
20:10 – Elena i Cygańskie Czary
21:10 – Imperio

Carmen to doświadczona tancerka, która od niedawna jest również wokalistką. Występuje wraz z grupą przyjaciół tworząc zespół „Carmen i Przyjaciele”, prezentując melodyjną muzykę romską w wyjątkowy, niezapomniany sposób. Artystyczny Zespół Cygański Romanca to zespół założony w 1956 roku przez Przewodniczącego Rady Starszyzny Romów – Zbigniewa Bilickiego, prezentujący autentyczny folklor Romów już od wielu pokoleń. Elena Rutkowska to gwiazda muzyki romskiej, która zaprosiła do współpracy najlepszych w Polsce i Europie muzyków. Tak powstał zespół Elena i Cygańskie Czary, który swoimi występami wprowadza widzów w zaczarowany i tajemniczy świat Romów. Na scenie nie zabraknie również zespołu Krystiano & Romen, charakteryzującego się niesamowitym temperamentem oraz charyzmą na scenie. Równie niezapomniane przeżycia, wspaniałą zabawę oraz trwałą miłość do muzyki cygańskiej zapewnią nam goście z Czech z zespołu Imperio.

Cygańska Noc odbędzie się w ramach XIV Jarmarku Tumskiego.