MENU

O JARMARKU


XV Jarmark Tumski 2023 r.

Jarmark Tumski to impreza plenerowa, kolekcjonersko–wystawiennicza i kulturalno–rozrywkowa, organizowana w Płocku od 2009 roku.

Podczas Jarmarku Tumskiego główne ulice Starego Miasta w Płocku zapełniają się kolekcjonerami i wystawcami z całej Polski, oferującymi zarówno antyki i starocia, jak i współczesne wyroby rękodzieła artystycznego, biżuterię, minerały, wyroby regionalne, przedmioty codziennego użytku i wiele innych. Poza kolekcjonerami i wystawcami, atmosferę Jarmarku tworzy bogaty program artystyczny, m.in. koncerty muzyczne odbywające się na kilku scenach usytuowanych na terenie Starego Miasta.

Teren imprezy podzielony jest na cztery strefy: handlową, gdzie pojawiają się różnorodne stoiska wystawców i handlarzy z całej Polski oraz stoiska gastronomiczne; kolekcjonerską, która gromadzi znanych hobbystów, antykwariuszy i kolekcjonerów; dziecięcą – ta zapewnia szeroki wachlarz atrakcji najmłodszym uczestnikom wydarzenia; strefę historyczną – miejsce pokazów i rekonstrukcji historycznych oraz pojazdów i broni. 

Organizatorami Jarmarku Tumskiego są Miasto Płock, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Muzeum Mazowieckie w Płocku. Ambasadorem Jarmarku Tumskiego jest Pan Bohdan Kowalczyk.

Informacje dotyczące XV edycji imprezy podamy już wkrótce.

Zapraszamy do Płocka!


ORGANIZATORZY
POKiS
Urząd Miasta Płocka
Muzeum Mazowieckie
PARTNERZY
PLOT