MENU

Wieści z biura Jarmarku Tumskiego

Wieść z naszego Biura niesie, że do rozpoczęcia Jarmarku Tumskiego został niecały miesiąc! Dopinamy wszystko na ostatni guzik.

Do naszego Biura spłynęło ponad 400 zgłoszeń od handlarzy, kolekcjonerów, rękodzielników i antykwariuszy, którzy chcą się zaprezentować na ulicach Starego Miasta. Aktualnie potwierdziliśmy 340 stoisk wystawienniczych, jednak ostatnie szlify trwają, a ostateczną ich liczbę poznamy w ciągu najbliższych dni.

Jak co roku, spacerom wśród stoisk towarzyszyć będzie muzyka katarynek. Do Płocka, przyjedzie w tym roku sześciu Kataryniarzy z Polski i Niemiec.

Pozyskaliśmy wielu partnerów, którzy także wezmą udział w XIV edycji tego wydarzenia. Zobaczycie pokazy pierwszej pomocy, eksperymenty chemiczne, sprzęt ratowniczy i będziecie mieli okazję udziału w wielu inspirujących zajęciach i warsztatach. To wszystko już w dniach 3-5 czerwca! Pakujcie się do Płocka!

XIV Jarmark Tumski odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Płocka Pana Andrzeja Nowakowskiego oraz pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika. Miasto Płock za dotychczasowe działania w zakresie upowszechniania kultury oraz za wyjątkowość wydarzeń planowanych na 2022 rok, uzyskało tytuł „Stolicy Kultury Mazowsza 2022 roku”. XIV Jarmark Tumski współorganizowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Organizatorami Jarmarku Tumskiego są Miasto Płock, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów oraz Muzeum Mazowieckie w Płocku. Ambasadorem Jarmarku Tumskiego jest Pan Bohdan Kowalczyk.