MENU

Jarmark w pięciu smakach

Historyczna, dla dzieci, edukacyjna oraz wystawiennicza i kolekcjonerska – to 5 stref, na które zostanie podzielony obszar Starego Miasta podczas VII edycji Jarmarku Tumskiego.

Organizatorzy VII Jarmarku Tumskiego przygotowują dla Państwa specjalnie wydzielone strefy, które ułatwią poruszanie się po Starówce. Strefa historyczna znajdująca się na Wzgórzu Tumskim związana będzie z obchodami Dni Historii Płocka oraz przygotowywanym specjalnie na tę okazję Miasteczkiem Rycerskim. Na Starym Rynku pojawi się strefa dla dzieci z niezliczonymi atrakcji i bogatym programem artystycznym z okazji Dnia Dziecka.

Strefa edukacyjna zajmować będzie cały Plac Narutowicza i ul. Grodzką. To tu spotkamy wytwórców rękodzieła artystycznego, przedstawicieli ginących zawodów oraz twórców-animatorów prowadzących warsztaty artystyczne. Ulica Tumska to Strefa Kolekcjonerska, którą wypełnią stoiska hobbystów i antykwariuszy. Na niej odbywać się będą wydarzenia kolekcjonerskie, spotkania z pasjonatami przybliżające historię, zwyczaje i osobliwości życia codziennego minionych lat.

Strefa wystawiennicza (handlowa) to obszar związany z Nowym Rynkiem, częścią ul. Tumskiej, Placem Narutowicza, ul. Grodzką i również Rynkiem Starego Miasta.