MENU

Kolorowa Noc Cygańska na starówce

W przyszłą sobotę, drugiego dnia trwania Jarmarku Tumskiego, odbędzie się XIV Międzynarodowy Festiwal Romów w Płocku. Wystąpią zespoły z Polski, Słowacji i Białorusi. Cygańska muzyka zacznie wybrzmiewać już od godziny 17:00. Imprezę poprowadzą Krystiano i Zofia Czernicka.

Teatr Muzyczny Rada powstał na Białorusi. Zespół odbył wiele międzynarodowych tras koncertowych. Występy Teatru charakteryzują się docenianą na całym świecie znakomitą choreografią, tańcem i muzyką. Artyści prezentują w całości programy: romski, białoruski, ukraiński (nawiązujący do tradycji ludowych i kozackich) oraz latynoamerykański.

Gipsy Kings Revival to słowacka grupa, którą tworzy pięciu muzyków – pasjonatów. Artyści proponują nowy styl łączący pop, flamenco, muzykę latynoską oraz funky.

Elena Rutkowska to gwiazda muzyki romskiej, absolwentka Akademii Teatralnej w Kijowie. Szerszej publiczności znana jest z udziału w filmie „Pitbull” czy serialu „Lokatorzy”, a także z występów w warszawskim teatrze „Buffo”. Koncerty Eleny Rutkowskiej i Cygańskich Czarów to muzyczno-taneczne widowiska pełne orientalnej zmysłowości i cygańskiego temperamentu.

Płocki Zespół Romen istnieje na estradach od 1980 roku, a jego założycielem jest akordeonista Zbigniew Kowalski – „Parno Ray”. Grupa jest laureatem wielu festiwali międzynarodowych i koncertuje z powodzeniem na światowych estradach. W swoim repertuarze zespół posiada tradycyjne utwory cygańskie z Rosji, Węgier, Bułgarii, Macedonii, Czech i Słowacji.

XIV Międzynarodowy Festiwal Romów „Cygańska Noc” odbędzie się 3 czerwca (sobota) na płockim Starym Mieście jako impreza towarzysząca IX Jarmarkowi Tumskiemu. Wstęp na imprezę jest wolny.

Sponsorem IX Jarmarku Tumskiego jest PKN ORLEN.