MENU

Zmiana organizacji ruchu

Już w piątek 29 maja zaczynamy Jarmark Tumski oraz Dni Historii Płocka!
Parkingi na Starym Mieście zajmą wystawcy, więc będzie tu trudno znaleźć wolne miejsca na auto. Zachęcamy do skorzystania z darmowej linii 19 Komunikacji Miejskiej.
Skala obu tych imprez jest bardzo duża, sama liczba ponad 400 kramów oznacza, że zajęty zostanie znaczny fragment Nowego Rynku (między ul. Królewiecką, a Antypodkową), cała ul. Tumska, plac Narutowicza, ul. Grodzka oraz Stary Rynek.
Nie przewidujemy problemów z poruszaniem się pojazdów po Płocku. Jedynie w czwartek wieczorem w rejonie placu Narutowicza, skrzyżowaniach ul. Tumskiej z Kwiatka oraz Sienkiewicza, a także ul. Królewiecką pojawią się chwilowe utrudnienia w ruchu, związane z przyjazdem wystawców i wyładowywaniem towarów. Podobne niedogodności mogą zaistnieć w niedzielę wieczorem, kiedy będą oni zabierać towary i wyjeżdżać.
Tak duża liczba wystawców oznacza, że wiele parkingów na Starym Mieście będzie niedostępnych – zajmą je pojazdy kolekcjonerów i sprzedawców. Nie skorzystamy więc z parkingu przy ul. Kościuszki, Sienkiewicza, Okrzei, Nowowiejskiego, Zduńskiej, a także z miejsc postojowych na pl. Narutowicza przed gmachami sądów oraz Pałacem Biskupim.
Dla wystawców zarezerwowany jest także znaczny fragment parkingu na Nowym Rynku obok Antypodkowy. Wszystkie te miejsca postojowe będą zarezerwowane na potrzeby Jarmarku Tumskiego oraz Dni Historii Płocka od 28.05 (od godz. 6:00) do 1.06 (do godz. 12:00).
Tym, którzy zdecydują się jednak przyjechać na imprezy samochodem polecamy korzystanie z innych parkingów, m.in. przy pl. Obrońców Warszawy oraz miejsc wyznaczonych do parkowania wzdłuż wielu ulic na starówce.
Zachęcamy do korzystania z darmowej linii nr 19! Autobusy KM oznaczone tym numerem będą kursować bezpłatnie w sobotę od godz. 10.00 do 18.00 oraz w niedzielę – od godz. 10.00 do 15.00.