MENU

STREFA DZIECIĘCA NA JARMARKU TUMSKIM – SOBOTA

 

Sobota „Wiedza i doświadczenie – podróże z Ignacym Łukasiewiczem”

  1. Politechnika Warszawska – godz. 10-19

Na stoisku PW znajdziecie ekspozycję dotyczącą przerobu ropy naftowej oraz instalację szklaną do destylacji i transestryfikacji, dowiecie się jak przebiegają procesy w laboratorium. Dodatkowo w ramach stoiska zaprezentowane będą proste doświadczenia skierowane do młodszych uczestników Jarmarku, jak zmiana barw wskaźników w różnych środowiskach pH oraz redox, niemieszające się barwne ciecze wykorzystujące różnice w ich gęstościach. Studenci PW Filia w Płocku zaprezentują wytwarzanie energii z wiatru i słońca z wykorzystaniem modeli wiatraków i paneli fotowoltaicznych. Przed stoiskiem zaplanowane będzie budowanie mostu Leonarda da Vinci.

  1. Rejonowe Płockie WOPR – godz. 12-17

Atrakcje przygotowane przez WOPR:

– pokaz sprzętu wykorzystywanego do ratownictwa wodnego, łódź ratunkowa,

– pokaz pierwszej pomocy.

  1. Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego łukasiewicza – godz. 10 -19

Centrum Edukacji dostarczy nam atrakcji w postaci pokazów chemicznych, zabaw językowych, gry miejskiej, warsztatów z robotami oraz prezentacji multimedialnej.

  1. Akademia Robotica – godz. 10-19

Academia Robotica przygotowała 10 stanowisk w tym stanowiska budowania i programowania Robota na zestawach LEGO ® Wedo 2.0 ,LEGO® EV3 Mindstorms oraz stanowisko do programowania w witrualnej rzeczywistości gry Minecraft, gdzie dzieci będą mogły stworzyć własny plugin w grze. Dodatkową atrakcją będzie wyścigówka LEGO ® Technic, zdalnie sterowana pilotem na podczerwień oraz zdalnie sterowany Łazik terenowy.

  1. Galeria Sztuki Dzieci i Młodzieży POKiS –  godz. 12-17

W tym punkcie nie zabraknie kreatywnych inspiracji manualnych.

  1. Centrum Nauki Kopernik – godz. 12-13.30, 14-15.30

Centrum Nauki Kopernik na sobotnie popołudnie przygotowało trzy ciekawe pokazy:

– „Morskie opowieści o równowadze” | Wyrusz w morską podróż. Spróbuj wyznaczyć środek ciężkości Bałtyku i pokonać chorobę morską. Kluczem jest równowa
ga.

– „Ciśnienie” | Zbadaj z nami zjawiska związane z pogodą. Dowiedz się, co ma wspólnego atmosfera ze skórką jabłka i dlaczego w górach łatwiej o zadyszkę.

– „Umysł przyłapany” | Sprawdź, jak twój mózg radzi sobie z pułapkami, zastawianymi przez zmysły. Poznaj triki iluzjonistów i specjalistów od reklamy.

  1. Komunikacja Miejska –  godz. 12-19

Komunikacja Miejska w Płocku zachęci aby przesiąść się do autobusu. Będzie można również odpocząć w strefie chill, napić się lemoniady oraz założyć PłocKartę, która niesie ze sobą mnóstwo korzyści.

  1. MOSiR – godz12-18

MOSiR Płock zapewni wam szczyptę sportowych atrakcji.

  1. Oddział Rejonowy w Płocku Polskiego Czerwonego Krzyża – godz. 10-18

„Naucz się pierwszej pomocy-Ty też możesz uratować życie”. Instruktorzy Pierwszej Pomocy PCK oraz Wolontariusze przeprowadzą instruktaż z podstaw pierwszej pomocy (teoria i zajęcia praktyczne). Na stoisku będzie możliwość zapoznania się z działaniami statutowymi PCK (Honorowym Krwiodawstwem, Promocją zdrowego stylu życia, Opieką nad osobami starszymi i z niepełnosprawnościami oraz działaniami pomocowymi).