MENU

Strefa Dziecięca na Jarmarku Tumskim – Niedziela

Niedziela – Dzień Dziecka

  1. Politechnika Warszawska

            godz. 10-16

Na stoisku PW znajdziecie ekspozycję dotyczącą przerobu ropy naftowej oraz instalację szklaną do destylacji i transestryfikacji, dowiecie się jak przebiegają procesy w laboratorium. Dodatkowo w ramach stoiska zaprezentowane będą proste doświadczenia skierowane do młodszych uczestników Jarmarku, jak zmiana barw wskaźników w różnych środowiskach pH oraz redox, niemieszające się barwne ciecze wykorzystujące różnice w ich gęstościach. Studenci PW Filia w Płocku zaprezentują wytwarzanie energii z wiatru i słońca z wykorzystaniem modeli wiatraków i paneli fotowoltaicznych. Przed stoiskiem zaplanowane będzie budowanie mostu Leonarda da Vinci.

 

  1. Galeria Sztuki Dzieci i Młodzieży POKiS

            godz. 12-15

W tym punkcie nie zabraknie kreatywnych inspiracji manualnych.

 

  1. Młodzieżowy Dom Kultury

            godz. 12 -15

Młodzieżowy Dom Kultury zaproponuje dzieciom animacje i działania plastyczne. W czasie Jarmarku na scenie zaprezentują również swoje talenty uczestnicy grup artystycznych MDK.

 

  1. Akademia Robotica

            godz. 10-19

 

Academia Robotica przygotowała 10 stanowisk w tym stanowiska budowania i programowania Robota na zestawach LEGO ® Wedo 2.0, LEGO® EV3 Mindstorms oraz stanowisko do programowania w wirtualnej rzeczywistości gry Minecraft, gdzie dzieci będą mogły stworzyć własny plugin w grze. Dodatkową atrakcją będzie wyścigówka LEGO ® Technic, zdalnie sterowana pilotem na podczerwień oraz zdalnie sterowany Łazik terenowy.

 

  1. Komunikacja Miejska

            godz. 12-19

Komunikacja Miejska w Płocku zachęci aby przesiąść się do autobusu. Będzie można również odpocząć w strefie chill, napić się lemoniady oraz założyć PłocKartę, która niesie ze sobą mnóstwo korzyści.

 

  1. Zakątek Odkrywców

            godz. 12-16

Zakątek Odkrywców przygotował dla Was kilka kreatywnych propozycji warsztatów.

Warsztaty chemiczne | Podczas warsztatów dzieci mają okazję stać się prawdziwymi naukowcami. Samodzielnie przygotowują roztwory, zbadają ich właściwości oraz przeprowadzają zaskakującą reakcję.

Warsztaty fizyczne | Podczas warsztatów z fizyki mali badacze dowiadują się czym jest i skąd bierze się prąd, samodzielnie konstruują ogniwo elektrochemiczne oraz wykonują układ pomiarowy do badania przewodności.

  1. Wisła Płock

            godz. 10-16

Zdjęcia z maskotką klubową, konkursy zręczności piłkarskiej i fun shop.

 

  1. Bawialnia Tu Mi Wolno

            godz. 15-19

O godzinie 15 pałeczkę przejmie Bawialnia Tu Mi Wolno i ich autorskie pomysły na połączenie wyobraźni z umiejętnościami manualnymi.

Podczas czterogodzinnych warsztatów naturalnych zawieszek i biżuterii z masy porcelanowej będziemy pracować z bardzo przyjemną w dotyku masą porcelanową, dodamy do niej naturalne suche kwiatki, szkiełka-zaschnięta masa porcelanowa pięknie przepuszcza światło, więc nadaje się do zrobienia mini witraży czy właśnie biżuterii. Będą wykorzystywane również gotowe twarde kształty masy porcelanowej, które udekorujemy w japońskim stylu kawaii. Warsztaty są odpowiednie i dla młodszych i dla starszych uczestników (od 4 roku życia).

Przez ostatni dzień Jarmarku na najmłodszych czekać będzie nieodpłatne szaleństwo na dmuchańcach, warsztaty, plecenie warkoczyków, pokazy, czekolada za free i wiele innych atrakcji.