MENU

VII Jarmark Tumski 29 – 31 maja 2015

Jarmark Tumski to trzydniowa, plenerowa impreza o charakterze kolekcjonersko – wystawienniczym i kulturalno – rozrywkowym. Od 2009 roku jest organizowana w Płocku dzięki zaangażowaniu Muzeum Mazowieckiego w Płocku oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Mazowieckiego w Płocku. W ostatnich trzech latach do grona organizatorów dołączył Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Płocka.

Podczas Jarmarku Tumskiego główne ulice Starego Miasta w Płocku zapełniają się kolekcjonerami i wystawcami z całej Polski, oferującymi zarówno antyki i starocie jak i współczesne wyroby rękodzieła artystycznego, biżuterię, minerały, wyroby regionalne, przedmioty codziennego użytku i wiele innych. Poza kolekcjonerami i wystawcami, atmosferę Jarmarku tworzy bogaty program artystyczny, w tym koncerty muzyczne odbywające się na kilku scenach usytuowanych na terenie Starego Miasta. Organizowane są wystawy kolekcjonerskie, pikniki literackie, pokazy taneczne i sportowe, konkursy kulinarne a także festiwal kataryniarzy, koncerty kapel podwórkowych. W organizacje jarmarkowych atrakcji włączają się płockie instytucje kultury i organizacje pozarządowe.

Głównymi organizatorami tegorocznej edycji Jarmarku Tumskiego są Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Muzeum Mazowieckie w Płocku. Współorganizatorami są Agencja Rewitalizacji Starówki oraz Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna. Imprezę finansuje Urząd Miasta Płocka. Zapraszamy do Płocka!