MENU

Wystawa numizmatyczna w Muzeum Mazowieckim

Organizatorzy VIII Jarmarku Tumskiego – Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Muzeum Mazowieckie – zapraszają na otwarcie wystawy numizmatycznej pt. „Świadkowie naszej historii” organizowanej z okazji 250-lecia Mennicy Warszawskiej. Uroczystość odbędzie się 17 maja o godzinie 12 w Muzeum Mazowieckim.

Na wystawę składa się ponad 200 eksponatów pochodzących ze zbiorów członków Oddziału Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego i Łódzkiego Klubu Kolekcjonerów obejmujących produkcję mennicy od 1766 do 1939 roku. Dodatkowe tło historyczne tworzy ekspozycja zabytków w postaci medali, medalionów, biżuterii patriotycznej, rzemiosła artystycznego, wyrobów złotniczych i przedmiotów codziennego użytku. Wystawa będzie czynna do 5 czerwca.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wykład inauguracyjny pana Bohdana Kowalczyka – Ambasadora Jarmarku, Prezesa Polskiej Federacji Organizacji Kolekcjonerskiej – dotyczący dziejów Mennicy Warszawskiej. Odbędzie się również projekcja filmu „Mennica Polska S.A teraz i dawniej” przygotowanego przez Narodowy Bank Polski.

VIII Jarmark Tumski odbędzie się w dniach 3-5 czerwca w samym sercu Płocka. Po raz kolejny centrum naszego miasta (Starówka, ulica Tumska, Grodzka, Plac Narutowicza) zostanie ożywione przez dziesiątki wystawców, kolekcjonerów i animatorów kultury.

Organizatorzy przypominają, że zgłoszenia do udziału w VIII Jarmarku Tumskim dla wystawców można przesyłać tylko do jutra (7 maja).