MENU

Więcej informacji o Jarmarku

Stowarzyszenie historyczne im. ”11. Grupy Operacyjnej NSZ” weźmie udział w 8. edycji Jarmarku Tumskiego. W dniach 3-5 czerwca grupa zaprezentuje się w ramach nowej strefy militaria.

VIII Jarmark Tumski już za miesiąc. Organizatorzy po raz kolejny przygotowali pełen wachlarz atrakcji, które odbędą się w ramach pięciu stref: handlowej, dziecięcej, kolekcjonerskiej, militaria i sztuki.

Stowarzyszenie zostało założone w celu propagowania historii, postaw i wartości Żołnierzy Wyklętych. Grupa szczególnym zainteresowaniem darzy żołnierzy wywodzących się lub działających na Mazowszu, w tym m.in. 11. Grupę Operacyjną NSZ powstałą w 1946 roku na bazie ocalałych struktur Okręgu NSZ. Była to najlepiej zorganizowana struktura podziemia niepodległościowego na Mazowszu płockim działająca w latach 1946-49.

Organizacja podejmuje rozliczne inicjatywy tj. organizacja obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, instalacja tablic pamiątkowych, organizacja konferencji historycznych czy działalność rekonstrukcyjna.

Stowarzyszenie historyczne im. „11. Grupy Operacyjnej NSZ” odwiedzi VIII Jarmark Tumski (3-5 czerwca) w ramach nowej strefy militaria. W jej ramach zaprezentowane zostaną zabytkowe oraz współczesne pojazdy wojskowe, sprzęt militarny, a także liczne grupy rekonstrukcyjne.

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki przypomina, że zgłoszenia do udziału w Jarmarku Tumskim dla wystawców można przesyłać jeszcze tylko do 7 maja (sobota). Zgłoszenia można pobrać z zakładki ZGŁOSZENIA.

DSCN6542 IMG_2162 IMG_2349 IMG_54822 DSCN6938DSC_0887 DSC_0907DSC_0905