MENU

TMD Weteran Płock na Jarmarku Tumskim

VIII Jarmark Tumski odbędzie się już za półtora miesiąca. Organizatorzy przedstawiają pierwszych uczestników, którzy zaprezentują się w ramach nowej strefy – militaria.

Podczas zbliżającej się edycji wydarzenie zostanie powiększone o strefę militaria, która będzie zlokalizowana na Placu Narutowicza. Zaprezentowane zostaną na niej m.in. pojazdy historyczne, grupy militarne i rekonstrukcyjne czy sprzęt wojskowy.

Towarzystwo Motocykli Dawnych WETERAN PŁOCK (TMD Weteran Płock) jest stowarzyszeniem, które za podstawowy cel stawia sobie ocalenie od zapomnienia zabytków motoryzacji poprzez promocję idei pojazdów zabytkowych jako elementów historii i kultury oraz popularyzację Płocka i regionu płockiego. Członkowie Stowarzyszenia od lat z sukcesem biorą udział w ogólnopolskich i międzynarodowych imprezach poświęconych zabytkowej motoryzacji.

Obecnie TMD Weteran Płock zrzesza ponad 30 członków, którzy w aktywny sposób wspierają bieżącą działalność organizacji. Od sześciu lat cyklicznie w lipcu Stowarzyszenie organizuje Płocki Rajd Motocykli Zabytkowych. Ostatnie trzy edycje Rajdu zostały objęte eliminacjami Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych organizowanych pod patronatem Polskiego Związku Motorowego, co znacznie podwyższyło rangę imprezy.

TMD Weteran Płock będzie można spotkać na Placu Narutowicza, w ramach strefy militaria, gdzie m.in. odbędzie się pokaz jazdy sprawnościowej, zorganizowany zostanie konkurs jazdy sprawnościowej na „Rajdowym rowerze”, wystawa motocykli produkowanych do 1939 roku oraz motocykli II Wojny Światowej. Chętne osoby będą miały możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia na wybranym pojeździe, a także skorzystać z możliwości przejażdżki motocyklem z wózkiem bocznym.

VIII Jarmark Tumski odbędzie się w Płocku w dniach 3-5 czerwca. Organizatorzy wydarzenia – Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki i Muzeum Mazowieckie w Płocku – przypominają, że zgłoszenia do udziału w Jarmarku dla wystawców można przesyłać jeszcze do 7 maja.

DSC_022966(1) Jarmark_motory1 Jarmark_motory2 Jarmark_motory3 Jarmark_motory4